LA zobens

LATVIJAS ARMIJAS VIRSNIEKU ATVIEGLOTAIS ZOBENS

(Kājnieku virsnieku zobena tehniskā specifikācija)

ĢELZIS
Ģelža garums no smailes līdz pleciem: 840mm
Ģelža platums
Pie pleciem – 25mm
Ģelža vidū – 23mm
Ģelža biezums pie muguras
Pie pleciem – 7mm
Vidū – 5mm
Ģelža cietība – 50-53°HRC Rockwell

Mugura apakšgalā pāriet asmenī. Apakšgals līdz 230mm attālumam no smailes simetrisks. No šīs vietas sākas celiņš (rieva), kas pieaug līdz 10mm platumam un izbeidzas 50mm no pleciem. Ģelža piedēklis sākot no pleciem pamazām sašaurinās un augšgalā tam uzgriezta vītne savelkamajam uzgrieznim. Ģelzis var būt ar greznojumiem.
SPALS
a.Rokturis
Izgatavots no melna, pulēta celuloīda. Rokturim 11 iežmaugas, ap kurām aptīti 3 savstarpēji savīti zeltītas stieples diegi.
b.Lociņš ar aizsargu
Sastāv no apzeltīta misiņa (CuZn15) lējuma. Lociņš ir taisnstūraina griezuma. Platums pie galviņas 13 mm, pie ģelža piedēkļa izgriezuma 22mm. Lociņš izbeidzas ar kāsīti. Aizsargs izliets ar lociņu vienā gabalā. Tas sastāv no ovālas apmales ar lielo valsts ģerboni tās (apmales) vidū.
Divi zari apvieno apmali ar lociņa vidusdaļu. Apmales labajā pusē ir atzarojums ar šķērsi.
Gar lociņa apmales un zaru malām līdztekus iegrieztas rievas.
c.Roktura apkalums
Apkalums izgatavots no misiņa (CuZn30) lējuma, kas sedz roktura muguru un ietver roktura augšgalu. Apkaluma augšgalā ir caurums uzgrieznim un izgriezums lociņa augšgalam. Gar apkaluma malām ir izgreznojums.
d.Savelkamais uzgrieznis
Izgatavots no misiņa (CuZn30) lējuma, uzskrūvēts ģelža piedēklim un satur kopā atsevišķas spala daļas. Uz uzgriežņa augšējās virsmas reljefi izveidots paplašinātais ugunskrusts.
e.Roktura gredzens
Izgatavots no misiņa (CuZn30) lējuma, savelk rokturi un apkalumu

MAKSTS
Izgatavota no 1mm bieza tērauda skārda, pulēta un niķelēta. Iemava ar divām skrūvēm piestiprināta maksts augšgalā.
Aizturamās sloksnes iestiprinātas starp iemavu un maksts sienas iekšpusi.

APSKAVAS AR GREDZENIEM
Uzmauktas un piestiprinātas makstij 60 un 250mm no augšgala. Gredzenu ārējais caurmērs 32 mm. Gredzeni vaļēji ievērti apskavas osā.

ŠĶILNIS
Ir 3mm bieza tērauda plātne maksts lejasdaļā. Lielākais platums 15mm. Priekšējā mala sniedzas augstāk 80mm gar maksti par pakaļējo (55mm)

APZELTĪJUMS, NIĶELĒJUMS
Visas misiņa daļas apzeltītas ar 24 karātu zeltu, pulētas, līdz detaļa sasniedz spoguļvirsmu. Visas tērauda daļas pulētas līdz spoguļvirsmai, niķelētas aptuveni 15 mikronu biezumā

No comments yet.

Leave a Reply